Wizja przyszłej autonomii i automatyzacji w rolnictwie oczami Case IH

Firma Case IH, globalny lider w dziedzinie sprzętu rolniczego, odgrywa istotną rolę w zaspokojeniu potrzeb żywnościowych świata na drodze zwiększenia wydajności w rolnictwie.
Na grudniowych targach CNH Industrial Tech Days w Phoenix firma zaprezentowała przełomowe innowacje – dwa nowe rozwiązania w zakresie autonomii i automatyzacji pracy oraz nowy prototyp ciągnika elektrycznego.

• Rozwiązanie w zakresie bezzałogowej uprawy gleby – Case IH wykorzystuje swoje platformy ciągników i maszyn uprawowych z technologią Raven Autonomy. Technologia ta obejmuje zaawansowany system percepcji i wykrywania. Ponadto rozwiązanie to wykorzystuje układ automatyzacji uprawy gleby AFS Soil Command, która zapewnia najwyższą kontrolę agronomiczną i maszynową nad narzędziem.

• Rozwiązanie wspomagające kierowcę przy zbiorach – rozwiązanie, które synchronizuje funkcje kombajnu i ciągnika. Pozwala ono koordynować drogę i prędkość ciągnika podczas operacji „rozładunku w trakcie jazdy”. Korzyści dla rolników obejmują bardziej wydajne operacje, zautomatyzowane procesy zmniejszające zapotrzebowanie na wykwalifikowaną siłę roboczą, mniejsze zmęczenie i mniej rozsypanego ziarna.

• Prototyp ciągnika elektrycznego. To rozwiązanie z funkcjami autonomicznymi jest wynikiem współpracy z innowatorem w dziedzinie elektryfikacji rolnictwa – firmą Monarch Tractor.

Fot. 1
Aplikatory nawozów Trident 5550 z systemem Raven Autonomy umożliwiają bezzałogową pracę maszyn na polu

image-3309

Fot. 2
Układ automatyzacji uprawy gleby AFS Soil Command zapewnia najwyższą kontrolę agronomiczną i maszynową nad narzędziem

image-3310

No comments yet.

Join the Conversation