John Deere potwierdza swoją pozycję na rynku ciągników

Końcówka roku to tradycyjnie okres podsumowań. W segmencie ciągników silną pozycję zaznaczył John Deere, odnotowując wzrost sprzedaży, szczególnie w odniesieniu do ciągników dużej mocy, włącznie z flagowymi 8RX i 9RX. Najpopularniejszym pod względem sprzedaży modelem John Deere jest 6155M, zarazem jest to najczęściej kupowany ciągnik powyżej 150 KM. Warto podkreślić, że co czwarty ciągnik w zakresie mocy 150–200 KM to John Deere.

– Nasze analizy wskazują, że najpopularniejszym ciągnikiem o mocy powyżej 300 KM jest John Deere 8R310 (a podium zamykają 8R410 i 8R340). Co więcej, dwa ciągniki na pięć sprzedanych w Polsce powyżej 300 KM to John Deere. Sprzedaż ciągników John Deere powyżej 200 KM wzrosła w stosunku do roku poprzedniego o 25 proc. Spodziewamy się, że takie rynkowe tendencje utrzymają się w najbliższym czasie – informuje Bartosz Białas, kierownik marketingu w John Deere Polska.

John Deere stale rozwija swoją ofertę ciągników. Jeszcze w listopadzie zaprezentowano nową, ulepszoną serię 6R, która zapewnia inteligentne funkcje z obszaru automatyki i wspaniałe osiągi transportowe.

Nowe inwestycje John Deere:

W Mannheim rozpoczęto budowę nowej lakierni. Kilkunastomilionowa inwestycja to nowe miejsca pracy i jednocześnie najnowocześniejsza technologia.

W Zweibrücken rozpoczęto budowę nowego centrum logistycznego. Będzie ono zlokalizowane w sąsiedztwie linii produkcyjnej kombajnów zbożowych i sieczkarni polowych.

Źródło: John Deere Polska

No comments yet.

Join the Conversation