Nowy model w rodzinie ciągników T6 marki New Holland

New Holland Agriculture poszerza renomowaną serię wszechstronnych ciągników T6 o nowy, 6-cylindrowy model T6.160 Dynamic Command.

Obecnie seria ciągników T6 obejmuje dwa sześciocylindrowe modele z przekładnią Dynamic Command: znany już T6.180 o mocy 145 KM i nowy T6.160 o mocy 135 KM, będący jedynym na rynku kompaktowym ciągnikiem z 6-cylindrowym silnikiem o mocy znamionowej poniżej 140 KM.

T6.160 Dynamic Command będzie dostępny w drugiej połowie 2021 roku. Do jego napędu zastosowano 6-cylindrowy silnik NEF o pojemności 6,7 l, który rozwija moc znamionową 135 KM i zapewnia dużą siłą pociągową, stabilną pracę przy zmianach obciążenia i skuteczne hamowanie silnikiem przy jeździe z górki i podczas transportu. Nowy model T6 jest wyposażony w przekładnię 24×24 Dynamic Command, opracowaną we własnym zakresie przez markęNew Holland. Innowacyjna konstrukcja z 8-stopniową zmianą biegów za pomocą przycisku przy użyciu technologii podwójnego sprzęgła i automatyczną zmianą 3 zakresów za pomocą przycisku zapewnia zawsze optymalny bieg do wykonywanego zadania. Zaprojektowane pod kątem szybkiej zmiany biegów sprzęgła w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów zapewniają zawsze idealne przełożenie i ograniczają konieczność ingerencji ze strony operatora. Przekłada się to na wysoką wydajność i ograniczenie zmęczenia operatora. Silnik NEF spełnia wymogi normy emisji spalin Stage V dzięki bezobsługowemu i wysoko wydajnemu układowi neutralizacji spalin SCR. W połączeniu z przekładnią Dynamic Command silnik podnosi poprzeczkę w zakresie sprawności i pozwala zredukować zużycie paliwa nawet o 9%.

Wyposażenie modelu T6.160 Dynamic Command w szereg automatycznych funkcji zwiększa jego walory ergonomiczne i zapewnia wydajną i płynną pracę przez cały dzień. Spośród nich należy wymienić oferowany przez markę New Holland system regulacji prędkości jazdy II (GSM II), stworzony z myślą o zwiększeniu wydajności ciągnika poprzez automatyczne utrzymywanie ustawionej przez operatora prędkości docelowej przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa. Inną funkcją zwiększającą wydajność jest inteligentne przełączanie zakresów, które zapewnia wybór właściwego biegu przy zmianie zakresu przy pominięciu biegów w zakresach, które zachodzą na siebie, dzięki czemu uzyskuje się szybkie przyśpieszenie i sekwencyjny wybór przełożenia.

Ciągnik T6.160 Dynamic Command jest wyposażony również w wyróżniony nagrodą podłokietnik sterowania marki New Holland SideWinderTMIIze zintegrowanym monitorem z kolorowym ekranem dotykowym o dużej przekątnej IntelliViewTMIV oraz wielofunkcyjną dźwignią sterowania CommandGripTM, co przekłada się na najwyższy poziom komfortu i łatwości obsługi. Zaawansowane funkcjonalności komunikacyjne przenoszą wydajność i efektywność na nowy poziom. Zastosowana w ciągniku T6.160 Dynamic Command technologia telematyki zapewnia rolnikowi stałą łączność z ciągnikiem za pomocą MyPLM™ Connect. Za pomocą prostego, opartego na tablecie interfejsu może on wysyłać i odbierać informacje w czasie rzeczywistym. Może on zarządzać swoją flotą maszyny i gospodarstwem z jednego miejsca, przesyłając swoje dane agronomiczne na platformę Farm Tab, dostępnego bezpłatnie na portalu MYPLM Connect. Platforma znajduje się na portalu MYNH, na którym można rejestrować maszyny, odbierać informacje i materiały o produktach oraz prosić o wsparcie w razie potrzeby.

Źródło: New Holland

No comments yet.

Join the Conversation