„Superprodukty kontra Superwrogowie”

Wspomniane w tytule superprodukty to oczywiście nawozy Korn-Kali i ESTA Kieserit oferowane przez firmę K+S a superwrogowie to niedobory składników pokarmowych susza, mróz. Nawet jeśli superwrogów nie można trwale pokonać, rolnicy mogą skutecznie im przeciwdziałać, stosując wspomniane nawozy. Nawozy K+S idealnie nadają się do wspomagania wzrostu roślin w okresach suszy, niedoboru składników pokarmowych lub mrozu, zapobiegając w ten sposób redukcji plonów.
Dostarczają niezbędnego potasu, magnezu i siarki w optymalnych proporcjach, stwarzają dobre warunki dla wzrostu roślin nawet w niesprzyjających warunkach.

Korn-Kali to połączenie soli potasowej oraz kizerytu. Nawóz łączy w sobie cztery składniki pokarmowe: potas, magnez, siarkę i sód, które zaspokajają potrzeby roślin od początkowych faz wzrostu. Idealny nawóz przedsiewny do jesiennej aplikacji – ale nie tylko. Warto podkreślić rolę kizerytu – jednego ze składników nawozu. Jest to naturalny minerał występujący tylko w produktach firmy K+S. Jego zaletą jest 100% rozpuszczalność, szybka dostępność dla korzeni roślin oraz wysoka koncentracja magnezu i siarki. Korn-Kali może być stosowany na wszystkich glebach i pod wszystkie uprawy niewrażliwe na chlor.

ESTA Kieserit – najszybszym sposobem dostarczenia magnezu oraz siarki roślinom jest zastosowanie ich w formie siarczanowej. Magnez i siarka w nawozie ESTA Kieserit są w pełni rozpuszczalne i przyswajalne dla roślin. Pochodzenie składników z naturalnego, oryginalnego minerału jakim jest kizeryt, gwarantuje szybkie i długotrwale działanie. Neutralne pH nawozu nie powoduje zakwaszenia gleby po wysiewie, a wysoka jakość granul zapewnia równomierny wysiew, poprawia efektywne wykorzystanie składników pokarmowych, w tym azotu.

No comments yet.

Join the Conversation