Nowy insektycyd

Nexide® 60 CS to nowy insektycyd, wprowadzony na rynek przez firmę FMC, dedykowany uprawom zbóż i rzepaku. Jest nowoczesnym pyretroidem, w którym cząsteczki substancji czynnej gamma-cyhalotryny zostały zamknięte w mikrokapsułkach, co stanowi o jego unikalności. Forma zawiesiny mikrokapsuł powstała z myślą o zwiększeniu skuteczności środka oraz bezpieczeństwie jego stosowania. Korzyści z unikatowej formy produktu są następujące: produkt szybko działa, jest skuteczny w niskiej dawce, wyróżnia się wydłużonym okresem działania w porównaniu do innych pyretroidów, uwalnianie substancji czynnej jest kontrolowane, lepiej miesza się z innymi preparatami, jest bardziej odporny na zmywanie i nie ma mowy o mikropyleniu środka.
Nexide® 60 CS to jedyny tak stężony insektycyd dedykowany zbóżom i rzepakowi. Może być stosowany w niewielkiej dawce – zaledwie 50–80 ml/ha.

Nexide® 60 CS chroni uprawy przed szkodniki takimi jak:
• mszyce, które wysysają soki roślinne i które są wektorami wirusów groźnych dla roślin chorób;
• skrzypionki, których larwy zjadając tkankę liścia znacznie ograniczają jego powierzchnię asymilacyjną, a uszkodzone miejsca stają się łatwą drogą infekcji dla patogenów;
• chowacze, których larwy żerując drążą w nerwach rośliny chodniki, następnie przenoszą się do pędów i dokonują podobnych szkód. W efekcie zaburzony zostaje transport składników pokarmowych, wody i asymilatów w roślinie. Uszkodzone tkanki porażane są przez patogeny;
• słodyszek rzepakowy, który wgryza się do pąków, żerując w nich uszkadza słupek i pylniki kwiatów, co uniemożliwia prawidłowe zapylenie. Zniszczenie pąków w kwiatostanie skutkuje nierównomiernością rozłożenia łuszczyn, nieprawidłowym dojrzewaniem, często pękaniem i osypywaniem się nasion. W przypadku rzepaku jarego, który bywa silniej uszkadzany przez słodyszka, kwiatostany w okresie zwiększonej wilgotności i opadów dodatkowo mogą być zainfekowane szarą pleśnią.

No comments yet.

Join the Conversation