Nowości Bayer Crop Science – Środki Ochrony Roślin

image-2615

Ascra Xpro

Fungicyd do ochrony zbóż – doskonale chroni przed najgroźniejszymi chorobami, dodatkowo korzystnie stymulujący rozwój roślin. Po zastosowaniu Ascra Xpro znacznie zwiększa się zieloność liści, które stają się szersze i dłuższe. Zwiększa się aktywność fotosyntezy i wydłuża okres napełniania ziarna. Stymulowany jest również wzrost korzeni, co przekłada się na poprawę stopnia wykorzystania składników pokarmowych i dostępnej wody.
Ascra Xpro to połączenie aż dwóch substancji z grupy SDHI (fluopyram 65 g/l, biksafen 65 g/l) oraz azolu (protiokonazol 130 g/l). Dzięki unikalnemu składowi i właściwościom, doskonale zwalcza trudne w zwalczaniu patogeny, takie jak septoriozy, brunatna plamistość liści, rynchosporioza, plamistość siatkowa.
Wyróżnia się bardzo szybkim wchłanianiem i przemieszczaniem w roślinie, co zwiększa natychmiastowy efekt działania oraz skuteczność preparatu przy stosowaniu interwencyjnym.

image-2616

Sekator Plus

Herbicyd przeznaczony jest do wiosennej walki z chwastami dwuliściennymi. Szeroki zakres zwalczanych chwastów (w tym chaber bławatek, przytulia czepna, jasnoty, przetaczniki) czynią go efektywnym środkiem do jednoczesnego zwalczania chwastów dwuliściennych i jednoliściennych. W połączeniu z herbicydem Puma Uniwersal staje się skutecznym rozwiązaniem również na uodpornioną miotłę zbożową.

No comments yet.

Join the Conversation