Future of Farming Dialogue 2019

http://www.ezagroda.pl/wp-content/uploads/2019/10/FoFD_2019.jpgFuture of Farming Dialogue 2019

W spotkaniu Future of Farming Dialogue 2019 zorganizowanym przez Bayer na przełomie września i października wzięli udział rolnicy, naukowcy, eksperci oraz dziennikarze z 40 krajów. Dyskutowano o wyzwaniach stojących przed rolnictwem oraz firmami pracującymi na jego rzecz. Stawka jest wysoka. Rolnictwo musi wyżywić rosnącą populację świata a do tego niezbędne są innowacyjne, wręcz przełomowe rozwiązania w technice i technologii uprawy i hodowli. Ważne jest również wypracowanie równowagi pomiędzy produkcją żywności a ochroną naszej planety,. Trzeba też zwracać uwagę na wymagania konsumentów dotyczące żywności, której produkcja musi odbywać się bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Jakie miejsce w zmieniającym się rolnictwie widzi dla siebie Bayer? Liam Condon, członek zarządu Bayer i prezes działu Crop Science ogłosił, że firma którą kieruje podejmuje trzy ambitne zobowiązania:
1. Doprowadzenie do zmniejszenia wpływu środków ochrony roślin na środowisko o 30% dzięki opracowaniu nowych technologii, które pomogą rolnikom ograniczyć ich stosowanie i zwiększą precyzję ich aplikowania.
2. Zmniejszenie ilości produkowanych gazów cieplarnianych o 30% na obszarze najbardziej emisyjnych systemów upraw w regionach obsługiwanych przez Bayer.
3. Wzmocnienie pozycji 100 milionów drobnych producentów rolnych w krajach rozwijających się na całym świecie poprzez zapewnienie większego dostępu do zrównoważonych rozwiązań rolniczych.

To nie są tylko zapowiedzi. W ubiegłym roku Bayer dokonał inwestycji o wartości 2,3 mld euro w badania i rozwój upraw – więcej niż jakikolwiek inny konkurencyjny podmiot. Oczekuje się, że wartość ta wzrośnie do ponad 25 mld euro w ciągu najbliższej dekady. Około 7300 naukowców pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami w ponad 35 ośrodkach badawczo-rozwojowych i na ponad 175 stacjach polowych.

Efekty? Przykład z ubiegłego miesiąca. Bayer dzięki własnym pracom badawczym wprowadził na rynek nowy innowacyjny środek grzybobójczy przeznaczony do ochrony pszenicy – iblon™ (składnik aktywny – izoflucypram).

No comments yet.

Join the Conversation