Goliat z aluminiową belką

Nowością w ekspozycji firmy Krukowiak w tegorocznej edycji targów Agrotech był opryskiwacz przyczepiany Goliat 4200/30/ALU, wyposażony w belkę polową z ramionami wykonanymi z aluminium.

Charakterystyka prezentowanego w Kielcach opryskiwacza zawiera się w jego oznaczeniu: 4200 – pojemność zbiornika cieczy roboczej w litrach, 30 – szerokość robocza belki w metrach, ALU – aluminiowe ramiona belki. Maszyna, sprzęgana z ciągnikiem za pomocą zaczepu skrętnego, jest wyposażona w oświetlenie LED poszczególnych rozpylaczy oraz pakiet osłon bocznych. Prowadzone w Kujawskiej Fabryce Maszyn Rolniczych badania oraz prace rozwojowe zaowocowały unowocześnieniem obecnie produkowanych opryskiwaczy serii Goliat. Miały one na celu stworzenie maszyny wyróżniającej się zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. Ergonomicznie wyprofilowane osłony umożliwiają swobodny dostęp do całej armatury opryskiwacza, a podczas zabiegu pełnią rolę ochronną nie tylko dla podzespołów maszyny, ale dla samych roślin. Sprawdza się to szczególnie przy wykonywaniu zabiegu, kiedy rośliny są na tyle wysokie, że kontakt z maszyną powodowałby ich uszkodzenie. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia opryskiwaczy z charakterystycznym logiem lwa jest dostępny już od stycznia bieżącego roku system ISOBUS Krukowiak, który w połączeniu z GPS umożliwia pełne wykorzystanie zalet rolnictwa precyzyjnego.

Priorytetem podczas projektowania opryskiwacza była maksymalna ochrona roślin przy wielokrotnych przejazdach, czyli wyeliminowanie strat w trakcie ich wykonywania. Po zakończeniu prac badawczych oraz intensywnych testów, opryskiwacz już wkrótce trafi do sprzedaży.

No comments yet.

Join the Conversation