EM Buffalo RX 2400 HD – gigant z Euromilku

Tegoroczne targi Agrotech były miejscem premierowej prezentacji największego w ofercie firmy Euromilk rozrzutnika obornika EM Buffalo RX 2400 HD o imponującej pojemności 24,2m3 oraz ładowności 20t.

Rozrzutnik jest wykonany ze stali wysokogatunkowej S355J2+N o grubości 6 mm i podwyższonej wytrzymałości na ścieranie. Przed lakierowaniem został poddany śrutowaniu, co zapewnia mu doskonałą odporność na korozję. Buffalo RX 2400 HD na ogumieniu 650/55-R26,5 BKT ma 10,31m długości i 3,01m szerokości. Wysokość załadunku wynosi 2,96m, natomiast wysokość całkowita wraz z nadstawkami – 3,55m. W standardzie rozrzutnik jest wyposażony w szeroki adapter pionowy HD o wysokości 2,25 m, który charakteryzuje się solidną budową, szerokimi wałkami o przekroju 324mm oraz wzmocnioną przekładnią. Ważnym elementem skrzyni jest przenośnik łańcuchowy o średnicy 18mm i zrywalności powyżej 33t z gęstą poprzeczną listwą o profilu zamkniętym. Rozrzutnik jest wyposażony w hamulce pneumatyczne, hydrauliczną nożycową stopę podporową składaną wewnątrz dyszla oraz światła LED. Wyposażenie opcjonalne obejmuje: szerokokątny wał odbioru mocy, hydrauliczną zasuwę skrzyni (tzw. gilotynę), podwójnie amortyzowany dyszel, deflektory regulujące szerokość rozrzutu, błotniki, sterowanie elektroniczne, centralne smarowanie, dwubiegową przekładnię taśmy, sygnalizację świetlną kogut oraz nadstawki do kukurydzy otwierane hydraulicznie (opcja rzadko spotykana u konkurencji). Układ jezdny jest układem typu tridem skrętny wymuszony hydraulicznie. Osie skrętne tego typu stanowią ważny element zabezpieczający, gdyż utrzymują maszynę w linii jazdy ciągnika oraz poprawiają ogólną stabilność pojazdu.

Rozrzutnik EM Buffalo RX 2400 HD stworzono z myślą o pracy w najcięższych warunkach – świetnie spełni się w dużych gospodarstwach, które na pierwszym miejscu stawiają szybkość i jakość wykonanej pracy. W zależności od konfiguracji, może być wykorzystany do rozwożenia obornika, wapnia lub pomiotu kurzego, a po przebudowie na przyczepę pojemnościową do przewożenia płodów rolnych, w tym kukurydzy.

No comments yet.

Join the Conversation