MAXIM® chroni zboża

image-2276

Syngenta wprowadziła na rynek nowy preparat – zaprawę MAXIM®Power. Jej innowacyjne działanie opiera się na dwóch czynnikach: ochronie nasion przed chorobami oraz wzmocnieniu siły zakorzenienia. Zaprawa ma w swoim składzie dwie substancje aktywne: sedaksan (25 g/l) oraz fludioksonil (25 g/l). Zwalczają ona główne choroby zbóż, w tym jedną z najgroźniejszych – ostrą plamistość oczkową (Rhizoctonia cerealis). Choroba ta, zwana od wywołującego ją grzyba rizoktonią zbóż, atakuje pszenicę, żyto, pszenżyto, jęczmień, owies a także kukurydzę. W pierwszej kolejności na atak grzyba narażone są korzenie, jednak najsilniejsze objawy pojawiają się dopiero w okresie dojrzewania roślin. Preparat działa też bardzo dobrze przeciwko pleśni śniegowej.

Dodatkowo naukowcy badający MAXIM®Power zauważyli, że ułatwia on roślinom przezwyciężać niektóre rodzaje stresów, w szczególności abiotycznych, związane z suszą lub niedoborem wody.

FOT PODPIS
Działamy już od 30 lat i jesteśmy jedną z wiodących firm w Europie – Marek Łuczak, prezes Syngenta Polska w trakcie prezentacji nowej zaprawy do nasion.

No comments yet.

Join the Conversation