Nowe produkty Sumi Agro

W bieżącym sezonie firma Sumi Agro wprowadza na rynek kolejne produkty. Są to Inazuma 130 WG, Toledo Extra 430 SC oraz Isomate CTT. Ten pierwszy jest insektycydem do zwalczania szkodników gryzących i ssących w uprawie rzepaku ozimego i pszenicy ozimej. Środek zawiera dwie substancje czynne: acetamipryd (związek z grupy pochodnych neonikotynoidów) oraz lambda-cyhalotrynę (związek z grupy pyretroidów).

Toledo Extra 430 SC to fungicyd na bazie tebukonazolu (związek z grupy triazoli) o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia jarego oraz rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi. Środek wykazuje dodatkowo korzystny wpływ na rozwój roślin rzepaku.

Isomate CTT skutecznie chroni sady jabłoniowe przed owocówką jabłkóweczką będąc jednocześnie bezpiecznym dla środowiska, organizmów pożytecznych i owadów zapylających . Uwalniana substancja czynna środka (feromon) wabi i dezorientuje samce szkodnika, nie dochodzi do kopulacji (lub występują one sporadycznie), dzięki temu znacząco ograniczana jest populacja agrofaga na danym areale. Rozwieszanie dyspenserów na gałęziach drzew gwarantuje długotrwałe uwalnianie feromonu w czasie masowych lotów motyli. Isomate CTT z powodzeniem może być stosowany nie tylko w sadach konwencjonalnych, z integrowaną ochroną, a także ekologicznych .

Ponadto firma zdecydowała się na zmianę sposobu pakowania kluczowego insektycydu, preparatu Mospilan 20 SP, wprowadzając innowacyjne rozwiązanie – woreczki wodno-rozpuszczalne.(lb)

No comments yet.

Join the Conversation