Zapraszam do Minikowa

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza 4–5 lipca 2015 roku na Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH. Od wielu lat jest to najważniejsza rolnicza wystawa w Polsce Północnej dedykowana rolnikom stawiającym na nowatorskie rozwiązania w swoich gospodarstwach. Bierze w niej udział ponad 400 wystawców krajowych i zagranicznych, między innymi z Austrii, Niemiec, Holandii, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Czech, Wielkiej Brytanii i Francji.

Dominującą częścią wystawy jest nowoczesna technika rolnicza, którą zaprezentuje około 130 wystawców krajowych i zagranicznych. Jej uzupełnieniem będą profesjonalne pokazy pracy maszyn rolniczych na specjalnie wydzielonym polu zwanym „Górą prawdy”.

Podczas targów organizowana jest regionalna wystawa zwierząt, która od roku odbywa się w nowo wybudowanych, funkcjonalnych obiektach wystawowych (ring, hale, myjnia, budynek socjalny itp.). Na wystawie ponad stu hodowców zaprezentuje krowy, bydło mięsne, trzodę, owce i drób. Wystawa jest zaliczana do czołówki krajowej.

Szczególne miejsce w Minikowie ma Centrum Hodowli i Nasiennictwa, gdzie swoje stoiska promocyjne będą miały czołowe polskie i zagraniczne hodowle. Największą atrakcją Centrum jest unikalna kolekcja ponad 200 odmian roślin uprawnych – zbóż, strączkowych, traw i oleistych, itp.

Tradycją targów w Minikowie jest stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległych agencji rolniczych. To tam od ekspertów można uzyskać ważne informacje dotyczące finansowania działań z zakresu rolnictwa i obszarów wiejskich na lata 2014–2020. Podczas targów odbędą się też konferencje i konsultacje dla rolników.

str_51
image-1134
Targi AGRO-TECH, dzięki współpracy z Niemieckim Towarzystwem Rolniczym DLG są wpisane w międzynarodowy program targów DLG International „TRADE SHOWS”. Tu 35 tys. rolników z województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i łódzkiego poszukuje ciekawych rozwiązań dla swoich gospodarstw.
Więcej informacji na stroni www.agro-tech-minikowo.pl
Zapraszamy 4–5 lipca 2015 r. do Minikowa.
Jerzy Białczyk
Komisarz targów

No comments yet.

Join the Conversation