New Holland ze srebrnym medalem targów Agritechnica 2022

New Holland ze srebrnym medalem targów Agritechnica 2022 za system automatyzacji w prasach wielkogabarytowych

Marka New Holland zdobyła srebrny medal w kategorii innowacji, który niezależna komisja ekspertów powołana przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) przyznała jej za przełomowy system automatyzacji pras. To unikalne rozwiązanie znacząco usprawnia proces formowania bel, zapewniając wiele korzyści, takich jak komfort i bezpieczeństwo pracy operatora, oszczędność paliwa i jakość bel.

System automatyzacji prasy New Holland zaprojektowano z myślą o maksymalizacji wydajności formowania bel i komfortu operatora w oparciu o objętość pokosu, grubość „plastrów” bel, obciążenie maszyny i obciążenie silnika ciągnika. Automatycznie prowadzi on ciągnik po pokosie: niezawodny czujnik typu LIDAR (Light Detection and Ranging) z inercyjnym urządzeniem pomiarowym (IMU) wykrywa pozycję i przekrój pokosu, wówczas system automatycznie dostosowuje odpowiednio prędkość jazdy do przodu. System GPS ciągnika dodatkowo zwiększa dokładność prowadzenia. Automatyczne prowadzenie prasy zapewnia równomierne napełnianie komory formowania bel, zawsze z wykorzystaniem maksymalnej dostępnej wydajności bez przekraczania limitu. To przekłada się na większą produktywność, bowiem formowana jest większa liczba bel dziennie i większa jest trwałość prasy. Poprzez maksymalizację przepustowości prasy system automatyzacji zmniejsza również zużycie paliwa w ciągniku, co skutkuje niższymi kosztami produkcji. Dzięki zaawansowanej funkcji operator może ustawić żądaną masę beli, a system będzie przewidywał ją w ruchu, stale dostosowując parametry pracy zgodnie z algorytmem. Rezultatem jest stała masa beli, doskonały jej kształt i wysoka jakość nawet przy zmiennych warunkach upraw i plonu, a wszystko to może odbywać się bez interwencji operatora.

Komfort i bezpieczeństwo zapewnia operatorowi belowanie „bez użycia rąk”. Ponadto system ten zapobiega przeciążeniom, dzięki czemu nie jest konieczne ręczne odblokowywanie prasy. Operatorzy nie muszą też stale oceniać jakości i ilości pokosu oraz dokonywać regulacji mających uniknąć przeciążeń i blokad, ponieważ zajmuje się tym system automatyzacji prasy.

No comments yet.

Join the Conversation