SolarSpot i 365FarmNet razem dla rolników

W odpowiedzi na wzrost kosztów energii elektrycznej i nawozów SolarSpot, dynamicznie rozwijająca się spółka z branży OZE, nawiązała współpracę z 365FarmNet – dostawcą oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym. Dzięki niej rolnicy zamawiający usługi fotowoltaiki w SolarSpot skorzystają z bezpłatnej możliwość optymalizacji kosztów nawożenia swoich upraw w oparciu o moduł Crop View aplikacji 365FarmNet. To początek współpracy między partnerami oraz nowa forma rozwoju oferty SolarSpot w segmencie rolnym.

Klienci z segmentu Agro to jeden z trzech głównych filarów rozwoju spółki SolarSpot. Od blisko roku firma z powodzeniem buduje zespół specjalistów do obsługi tego segmentu. Dzięki temu może doradzać rolnikom w zakresie rozwiązań OZE adekwatnie do ich potrzeb i możliwości

– Rosnące koszty energii elektrycznej i nawozów to duży problem dla sektora Agro, dlatego przygotowaliśmy rozwiązanie, które w kompleksowy sposób pozwala wesprzeć rolnika w jego pracy i powiększyć oszczędności wynikające z optymalizacji nawożenia roślin w oparciu o moduł Crop View aplikacji 365FarmNet. Jestem przekonany, że rolnicy ceniący nowoczesne rozwiązania zainteresują się naszą ofertą – mówi Ryszard Czajka, Dyrektor Sprzedaży ds. Agro z SolarSpot.

Nowi klienci systemów fotowoltaicznych SolarSpot z segmentu Agro otrzymają bezpłatny dostęp do modułu Crop View aplikacji 365FarmNet, w którym w prosty sposób, na podstawie danych satelitarnych, można dokładnie monitorować rozwój roślin na polach. W programie tworzone są mapy potencjału plonowania oraz mapy aplikacyjne, które umożliwiają precyzyjny siew i nawożenie, dostosowując je do specyfiki i warunków danego miejsca. Pozwala to zmniejszyć koszty uprawy i jednocześnie zadbać o środowisko naturalne.

– Podjęliśmy decyzję o współpracy z firmą SolarSpot w cel

No comments yet.

Join the Conversation