30 tysięcy pras wielkogabarytowych New Holland

image-2933

Z linii produkcyjnej Centrum Badawczo-Rozwojowego Maszyn Żniwnych New Holland w belgiskim Zedelgem zjechała 30-tysięczna prasa BigBaler 1290 Plus. Marka New Holland od 30 lat utrzymuje pozycję lidera w segmencie pras wielkogabarytowych. Wprowadziła wiele pionierskich rozwiązań, które zmieniły przebieg formowania bel na całym świecie. Do innowacyjnych rozwiązań należą m.in. technologia podwójnych węzłów, system elektronicznej, proporcjonalnej regulacji stopnia zgniotu, wyładunek z prasy ukończonej beli oraz uformowanie po raz pierwszy beli o wymiarach 80 x 90 cm – wszystkie te nowości stały się z czasem standardem obowiązującym w branży. Dzisiejsze flagowe modele pras wielkogabarytowych BigBaler kontynuują dziedzictwo innowacyjności i pionierskich rozwiązań.

Przełomowy model BigBaler Plus jest wyposażony w funkcje zwiększające wydajność, takie jak najlepszy w swojej klasie czujnik wypełnienia Smart Fill TM, dzięki któremu każda bela ma idealnie taki sam kształt i stopień zgniotu oraz układ Intelli Cruise TM, który steruje prędkością jazdy ciągnika w zależności od obciążenia maszyny, zwiększając wydajność, optymalizując zdolności produkcyjne i zapewniając w efekcie jednorodność beli.

Do prasy BigBaler High Density marka wprowadziła dwie unikalne funkcjonalności, należące do najnowszych rozwiązań spośród ogromu innowacji wprowadzonych przez New Holland w segmencie pras. Pierwsza z nich to unikatowy komponent układu napędowego w postaci przekładni Smart Shift TM, zdobywca srebrnego medalu Agritechnica Innovation Award 2019 na targach Agritechnica. Rozwiązanie to znacząco usprawnia parametry pracy, podnosi komfort operatora i chroni układ napędowy zarówno prasy, jak i ciągnika. Druga funkcjonalność to technologia wiązania węzłów Loop Master TM – pierwszy na świecie system wiązania podwójnych węzłów, zapobiegający zanieczyszczaniu środowiska resztkami sznurka.

Prasa wielkogabarytowa typu High Density została także wyróżniona tytułem „Maszyny Roku 2020” w kategorii maszyn do zbioru, przyznanym jej przez jury składające się z europejskich dziennikarzy z wiodących europejskich magazynów o tematyce rolniczej.

Źródło: New Holland Agriculture

No comments yet.

Join the Conversation