Valtra wkracza w świat esportu

Valtra wchodzi w świat esportu dzięki własnej drużynie, która w listopadzie 2020 roku rywalizować będzie w nadchodzącym trzecim sezonie Farming Simulator League. Drużyna składa się z sześciu graczy, którzy dowiedli już swoich umiejętności, trzech z nich zdobyło bowiem drugie miejsce w finale poprzedniego sezonu FSL.

Valtra silnie zaznacza swoją obecność w grze już od 2015 roku, a najnowsza seria ciągników firmy, seria G, została równocześnie wprowadzona na rynek w świecie rzeczywistym i dodana w świecie wirtualnym.

– Farming Simulator jest dla nas ważną platformą, dzięki której jesteśmy w stanie docierać do naszych fanów i środowisk spoza sektora rolniczego. Własny zespół rywalizujący w FSL to zwyczajnie kolejny krok w tym kierunku. Esport dynamicznie się rozwija, a gry komputerowe dają interesujące spojrzenie na to, jak doświadczenia wirtualne mogą pomagać w pokonywaniu realnych wyzwań. Zdecydowanie chcemy przodować w eksploracji możliwości, jakie oferują – mówi Pamela Engels, st. kierownik ds. komunikacji i marketingu cyfrowego Valtra EME.

Zawodnicy tworzący Team Valtra to doświadczeni gracze, którzy mają realną szansę w walce o podium i nagrody, jakie liga oferuje. Valtra zarządza zespołem we współpracy z fińską organizacją esportową KOVA Esports, ktora kieruje drużynami rywalizującymi w siedmiu różnych grach.

– Farming Simulator League to dla nas nowe wyzwanie i naprawdę nie możemy się doczekać początku nowego sezonu. Chociaż Farming Simulator nie jest najpopularniejszą z gier esportowych, to ma ona stabilne grono fanów i graczy. Współzarządzanie zespołem wraz z Valtra daje interesujące nowe możliwości. Taki model współpracy to coś nowego na fińskiej, a także prawdopodobnie nawet na światowej scenie esportowej – mówi Timo Tarvainen, dyrektor naczelny KOVA Esports.

Sezon 3 Farming Simulator League rozpocznie się 27 listopada w niemieckim mieście Erlangen. Team Valtra weźmie udział w większości rozgrywek odbywających się w ramach sezonu, które ze względu na obecną sytuację będą miały głównie formę wydarzeń online. Finał sezonu odbędzie się w listopadzie 2021 roku na targach Agritechnica w Niemczech.

Informacje na temat Team Valtra publikowane są na oficjalnych kanałach zespołu: Facebook: https://www.facebook.com/ValtraFSL @ValtraFSL,

Twitter: https://twitter.com/ValtraFSL @ValtraFSL,
Instagram: https://www.instagram.com/valtrafsl/ @ValtraFSL

No comments yet.

Join the Conversation