Nowy nawóz startowy

Firma Timac Agro wprowadziła na rynek nowy produkt – Pinkstart Boron – mikrogranulowany nawóz startowy do mieszania z nasionami rzepaku, traw oraz roślin bobowatych drobnonasiennych (lucerna, koniczyna).

Pinkstart Boron zawiera w swoim składzie biostymulujący kompleks PHYSIO+, azot, fosfor, potas, siarkę, wapń oraz bor, dzięki temu zapewnia roślinie dostępność najważniejszych składników pokarmowych już na samym starcie. Dzięki umieszczeniu nawozu tuż przy nasionach, możliwe jest odżywienia młodych siewek już od momentu kiełkowania nasion.

Biostymulujący kompleks Physio+ to naturalny ekstrakt z alg morskich zawierający aminopurynę, która przyspiesza pobieranie wapnia przez roślinę. Ponadto aminupuryna wpływa na rozwój sytemu korzeniowego, dzięki czemu roślina ma lepszą zdolność do pobierania składników pokarmowych i wody z gleby, co wpływa na jej lepszy rozwój w okresowych niedoborach wody.

Dzięki odpowiednio dobranej formulacji produkt Pinkstart Boron wyróżnia się także doskonałą mieszalnością z nasionami rzepaku i innych roślin dorobnonasiennych a jego wysiew nie wymaga zastosowania aplikatora. Pozwala też zwiększyć normę wysiewu (uwzględniając normę wysiewu rzepaku oraz dawkę nawozu), co ułatwia równomierny wysiew siewnikami mechanicznymi stosowanymi w wielu gospodarstwach rolnych.

No comments yet.

Join the Conversation