W czasie pandemii – bezpłatnie

Krakowska firma ProGea SKY sp. z o.o., wychodząc naprzeciw potrzebom rolników w obecnej kryzysowej sytuacji oferuje, w czasie pandemii wirusa COVID-19, korzystanie z nieodpłatnego narzędzia monitoringu pola, dostępnego na platformie analitycznej Hummingbird Technologies. Dzięki temu rozwiązaniu, rolnik może prowadzić analizy porównawcze swoich upraw, w celu optymalizacji procesu zarządzania. Pozwala to producentom żywności skupić się na najbardziej pilnych działaniach koniecznych do przeprowadzenia w gospodarstwie, a tym samym prowadzi do dużych oszczędności czasu i środków finansowych, zapewniając maksymalizację wydajności produkcji roślinnej.

Dostępna na platformie aplikacja porównująca ze sobą pola w różnych okresach czasowych może wizualizować ich wydajność w sezonie, a także pozwala zdiagnozować i wykryć przyczyny powstania miejsc z ograniczeniem wzrostu roślin, co ułatwia podjęcie szybkich działań zapobiegawczych.

Więcej informacji na temat narzędzia do monitorowania zmian w uprawach, a także innych produktów analiz obrazów wielospektralnych upraw rolniczych platformy Hummingbird Technologies, znajduje się na stronie internetowej firmy ProGea SKY, w zakładce rolnictwo precyzyjne http://progeasky.pl/oferta/uslugi/rolnictwo-precyzyjne/.
W celu skorzystania z udostępnionego narzędzia analityki pola, serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą poprzez formularz kontaktowy.

Dzięki fuzji wysokorozdzielczych wielospektralnych zobrazowań satelitarnych oraz zdjęć lotniczych pozyskiwanych przez drony analityka upraw zyskuje nowy wymiar przestrzenny, poprzez osiągnięcie wysokiej precyzji geometrycznej (piksel obrazu z drona to kilka cm) oraz spektralnej (kilka do kilkunastu zakresów promieniowania).

Proces pozyskiwania danych fotogrametrycznych z drona Trinity F90+ prowadzony przez firmę ProGea SKY dla pół pszenicy ozimej i rzepaku obejrzeć można pod linkiem: https://youtu.be/G-DiNkcrGhs
Zastosowanie dronów w precyzyjnym rolnictwie, zaprezentowane na przykładzie Trinity F90+, zaprezentowano na kanale YouTube Era Dronów: https://youtu.be/nlGb6rgKrRc

Poniżej kilka obrazów aplikacji do monitorowania zmian na uprawach (Hummingbird Technologies).”

image-2687

image-2688

No comments yet.

Join the Conversation