Teraz Polska dla Swimera

image-2512


Toruńska firma Swimer została laureatem konkursu Teraz Polska. Nagrodzono ją za wysokiej jakości zbiorniki z polietylenu przeznaczone do magazynowania i dystrybucji oleju napędowego.

Firmę założył 11 lat temu Łukasz Otremba. Wysoka jakość toruńskich zbiorników została wielokrotnie potwierdzona przez niezależne instytuty badawcze. Zbiorniki Swimer wyróżnia wysoka trwałość, przemyślana konstrukcja oraz staranne wykończenie. Wszystkie są wykonane z najwyższej jakości polietylenu zwanego polietylenem pierwotnym. Dzięki temu można w nich przechowywać paliwa, nawozy płynne, AdBlue a nawet wodę pitną. Firma sprzedaje swoje produkty w 27 krajach na całym świecie. Eksport jest ważnym elementem działalności Swimera, który stale szuka nowych rynków zbytu.

Jak mówi Przemysław Bochat, który w imieniu firmy Swimer obierał z rąk Kapituły konkursu nagrodę – To wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne. Od momentu założenia firmy wiedzieliśmy, że chcemy pozostać europejskim liderem i tę politykę konsekwentnie realizujemy. Godło Teraz Polska jest tego najlepszym przykładem – dodaje.

Swimer daje zatrudnienie ponad 140 osobom i stale się rozwija. Jest jednym z nielicznych przykładów bardzo dynamicznej ekspansji na rynku krajowym i zagranicznym. Nie tylko produkuje zbiorniki, ale też projektuje do nich komponenty elektroniczne. Nie skupia się jednak wyłącznie na biznesie. Swimer wspiera wydarzenia kulturalne oraz sportowe. Jest sponsorem toruńskiego żużla, drużyny siatkarskiej, hokejowej, szkółki pływackiej i golfowej.

Godło „Teraz Polska” to wyróżnienie promujące firmy, które osiągnęły sukces rynkowy. Jest na tyle znaczące, że ułatwia drogę do ich dalszego rozwoju.

No comments yet.

Join the Conversation