Złoty Medal AGROTECH Kielce 2016 dla Herkulesa

Opryskiwacz Herkules 4000/24/ALU został wyróżniony przez komisję konkursową Złotym Medalem targów AGROTECH Kielce, które odbyły się w dniach 18-20 marca br.

Prezentowany na targach opryskiwacz zyskał uznanie komisji za „korzystny stosunek ceny do jakości i funkcjonalności”. Cieszy nas fakt, że właśnie ten atut Herkulesa został zauważony przez członków komisji, tworząc drugą generację Herkulesa zależało nam na stworzeniu maszyny o wysokiej jakości oraz funkcjonalności na poziomie maszyn oferowanych przez zachodnie koncerny za znacznie wyższą cenę.

Zgłoszony do konkursu model to Herkules 4000/24/ALU. Jest to opryskiwacz o pojemności 4000 litrów, wyposażony w aluminiową belkę polową niezależnie sterowaną o szerokości 24 metrów. Belka ma możliwość składania oddzielnie lewej i prawej strony, z możliwością złożenia ¼ belki, co pozwala w wygodny sposób omijać słupy i inne przeszkody obecne na opryskiwanym polu.

Herkules2
image-1665

Opryskiwacz standardowo wyposażony jest w:
– napęd hydrauliczny 4×4 z automatycznym systemem zapobiegającym uślizgowi kół
– silnik IVECO o mocy 225 KM turbodoładowany
– skrętne obie osie (z możliwością poruszania się po śladach lub „psim chodem”)
– automatyczną regulację rozstawu kół z kabiny
– komfortową kabinę z klimatyzacją, filtrem węglowym, radiem CD oraz regulowanym siedziskiem kierowcy
– hydraulicznie opuszczany do pozycji roboczej rozwadniacz boczny
– komputer sterujący BRAVO 400S z GPS
– wielopozycyjne głowice rozpylaczy
– joystick sterujący hydrauliką opryskiwacza
– rozgarniacze łanu ograniczający wygniatanie

Opryskiwacze Herkules gwarantują operatorowi wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy. W trakcie wykonywania zabiegów operator jest odizolowany od niekorzystnych czynników dzięki szczelnej i klimatyzowanej kabinie wyposażonej w filtr węglowy. Kabina jest przestronna i niemal całkowicie przeszklona, co daje operatorowi duże pole widzenia.
Dzięki hydraulicznie opuszczanej drabince operator wsiadając nie dotyka elementów, które mogły mieć kontakt z chemią przeniesioną z opryskanych maszyn. Tę samą zaletę ma hydraulicznie opuszczany rozwadniacz boczny, który w pozycji transportowej podniesiony jest ponad zasięg roślin, dodatkowo osłonięty jest specjalną osłoną przed chemikaliami, które mogłyby spłynąć z belki polowej po jej złożeniu. Podobna osłona ochrania pompę i zestaw zaworów i filtrów, więc narażenie operatora na kontakt z cieczą roboczą jest minimalne.

Na życzenie klienta mogą być montowane kamery ułatwiające obserwację pola za maszyną oraz myjka zewnętrzna pozwalająca na wstępne umycie opryskiwacza na polu.

Zastosowane w opryskiwaczu najnowocześniejsze rozwiązania pozwalają istotnie zmniejszyć negatywny wpływ maszyny na środowisko. Są to m. in.:
– komputerowe sterowanie dawką (w tym sterowanie w oparciu o sygnał GPS) pozwalające utrzymać stałą zadaną dawkę cieczy roboczej na hektar, a w przypadku wspomagania zabiegów sygnałem GPS zredukowanie do minimum pojawiania się tzw. nałożeń i omijaków, przez co redukuje się ilość stosowanej cieczy
– rozwadniacz boczny umożliwiający bezpieczne zadanie środka chemicznego przy mniejszym ryzyku rozlania środka; ponadto rozwadniacz wyposażony jest w płuczkę opakowań, dzięki czemu do utylizacji trafiają opakowania wolne od środka chemicznego
– nowoczesne rozpylacze, w tym rozpylacze eżektorowe redukujące znoszenie cieczy roboczej
– głowice wielopozycyjne z zaworami przeciwkroplowymi.

No comments yet.

Join the Conversation