Nowy środek do desykacji ziemniaków

Sumi Agro Poland poinformowało o rozszerzeniu swojego portfolio o nowy środek do desykacji ziemniaków oraz herbicyd przedwschodowy – MIZUKI. Na ten produkt czekało wielu plantatorów, poszukujących skutecznych rozwiązań do przygotowania ziemniaków do zbioru.
MIZUKI to nowoczesny desykant, który zasusza nadziemne części roślin, przyspiesza proces dojrzewania bulw i ułatwia ich oddzielanie od stolonów. Jak zapewnia Sumi Agro Poland, dzięki temu zbiór ziemniaków staje się bardziej efektywny, a jakość plonów znacząco się poprawia. Kluczowe korzyści z jego stosowania obejmują:
• Szybkie wysychanie łęcin, umożliwiające wcześniejsze rozpoczęcie zbioru.
• Wspomaganie wyrównania dojrzewania bulw, co zapewnia jednolitą jakość plonów.
• Zwiększenie efektywności zbioru, co przekłada się na lepsze wyniki produkcyjne.
• Redukcję ryzyka chorób przechowalniczych, wpływającą na lepszą jakość bulw podczas przechowywania.
Jak czytamy w etykiecie, jest to produkt, który nie tylko nie wymaga dodatku adiuwantów, ale sporządzanie takich mieszanin wręcz nie jest zalecane. To zasługa składu tego środka. MIZUKI zawiera już bowiem emulgatory i środki powierzchniowo czynne, które zapewniają wysoką skuteczność działania.
– Wprowadzenie MIZUKI do naszej oferty to odpowiedź na zapotrzebowanie rolników na niezawodne rozwiązanie do desykacji ziemniaków. Takiego preparatu niewątpliwie brakowało na polskim rynku, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wypełnić tę lukę i tym samym wesprzeć plantatorów ziemniaków – mówi Marta Strzelacka Berek, Communication & Marketing Services Manager Sumi Agro Poland.
MIZUKI może być również stosowany jako przedwschodowy herbicyd do ochrony ziemniaków. Dzięki swojej skuteczności w zwalczaniu szerokiej gamy chwastów zapewnia lepszy start roślinom uprawnym, a możliwość dwojakiego wykorzystania tego produktu przynosi korzyści na poziomie racjonalizacji zakupów i logistyki w gospodarstwie.

No comments yet.

Join the Conversation