Inazuma 130 WG do stosowania również w burakach cukrowych

Jak informuje Sumi Agro Poland, jeden z flagowych insektycydów tej marki, Inazuma 130 WG, został zarejestrowany do ochrony buraków cukrowych przed skośnikiem buraczakiem. Plantatorzy buraków cukrowych dostają więc do ręki bardzo potrzebne narzędzie do ochrony upraw.
Inazuma 130 WG to wszechstronny insektycyd, zarówno pod względem mnogości upraw, w jakich jest stosowany, jak i szerokiego spektrum zwalczanych szkodników. Z jego pomocą plantacje chronione są między innymi przed takimi zagrożeniami jak mszyce, pchełka rzepakowa, śmietka kapuściana, chowacze, czy słodyszek rzepakowy. Teraz do tego grona dołączył także skośnik buraczak. Inazuma 130 WG to nasza odpowiedź na potrzeby plantatorów buraków cukrowych, którego bardzo brakowało na rynku – podkreśla Marta Strzelecka-Berek, Communication&Marketing Services Manager Sumi Agro Poland.
Skośnik buraczak to niewielki motyl, który stanowi poważne zagrożenie dla upraw buraków cukrowych. Rozpoczyna składanie jaj na przełomie maja i czerwca, a szkodliwe dla roślin są larwy, które wylęgają się z tych jaj. Larwy żerują w ogonkach liściowych buraków.
Żerowanie larw hamuje rozwój młodych liści i w późniejszych stadiach uszkadza główkę buraków. Uszkodzona tkanka staje się wrotami dla patogenów, takich jak bakterie i grzyby, które mogą prowadzić do zamierania całego lub znacznej części korzenia buraka cukrowego. Skutki żerowania skośnika buraczka prowadzą do znacznego spadku plonu i obniżenia polaryzacji.
Insektycyd jest zarejestrowany do zwalczania skośnika buraczka w uprawie buraka cukrowego od początku zakrywania międzyrzędzi do fazy, gdy korzeń osiąga wymaganą wielkość do zbioru z zachowaniem okresu karencji (BBCH 31-39). Maksymalna i jednocześnie zalecana dawka to 0,2 kg/ha. W sezonie można wykonać jeden zabieg z użyciem insektycydu.

No comments yet.

Join the Conversation